Jesteś tutaj:  Start   Artysci 2019   ORKIESTRA SMYCZKOWA SINFONIETTA DROHOBYCKA

ORKIESTRA SMYCZKOWA SINFONIETTA DROHOBYCKA

ORKIESTRA SMYCZKOWA SINFONIETTA DROHOBYCKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orkiestra smyczkowa Sinfonietta Drohobycka - powstała w 1978 r.  jako  kameralna orkiestra College’u Muzycznego  im. V. Barwińskiego. Od tego czasu zespół odbył wiele tournées koncertowych po Europie, uczestnicząc w muzycznych festiwalach w Anglii, Francji, Niemczech oraz w Polsce. Regularnie występuje też na Ukrainie. W orkiestrze grają profesjonalni artyści muzycy oraz profesorowie Uniwersytetu Muzycznego w Drohobyczu. Kierownik zespołu oferuje także możliwość współpracy z orkiestrą, szczególnie uzdolnionym młodym adeptom Uniwersytetu, dla których gra w zespole jest zaszczytem. Program orkiestry obejmuje najważniejsze dzieła muzyczne od baroku po utwory kompozytorów współczesnych.

 

Roman Bahrij - naukę muzyki rozpoczął w specjalnej szkole dla muzycznych talentów we Lwowie. Studia dyrygentury odbywał w Akademii Muzycznej we Lwowie, które ukończył z wyróżnieniem. Wiele koncertuje na Ukrainie oraz  w innych krajach Europy (Niemcy, Francja, Austria). Jest założycielem i dyrygentem orkiestry młodzieżowej PaRi Art Music we Lwowie. Jest w gronie założycieli Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej we Lwowie. Od kilku lat jest także dyrektorem artystycznym i głównym dyrygentem Sinfonietty. Pracuje też jako pedagog Uniwersytetu Muzycznego w Drohobyczu.

 

Natalia Czumak - uczęszczała do specjalnej szkoły dla muzycznych talentów, ucząc się gry na bandurze. Akademię Muzyczną we Lwowie ukończyła z wyróżnieniem w dwóch specjalnościach: śpiew solowy i bandura. Jest laureatką kilku międzynarodowych konkursów muzycznych. Jako śpiewaczka i bandurzystka uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych (Polska, Niemcy, Łotwa, Czechy, Węgry). Koncertuje solo oraz w duetach, triach i kwartetach.  Ma nagrania radiowe i telewizyjne. Nagrała kilka płyt. Jest pedagogiem Uniwersytetu Muzycznego w Drohobyczu.

 


Dołącz do nas na Facebook'u