Jesteś tutaj:  Start   Artysci 2017   Chmielnicki Chamber Orchestra (Ukraina)

Chmielnicki Chamber Orchestra (Ukraina)

Chmielnicki Chamber Orchestra (Ukraina)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chmielnicki Chamber Orchestra (Ukraina)

 

powstała we wrześniu 1992 roku. Jej założycielem i pierwszym dyrektorem był  zasłużony artysta Ukrainy Siergiej Leonow. Od sierpnia 2008 roku, orkiestrą kieruje  Aleksander Dragan. Zespół złożony jest z 21 młodych znakomitych instrumentalistów, którzy w zależności od potrzeb koncertują w pełnym  lub zmniejszonym składzie. Muzycy wykazują wielką dbałość o wysoki poziom wykonawczy i artystyczny, dzięki czemu zyskali  już sobie duże uznanie i popularność we własnym kraju. W 2009 roku zespół otrzymał prestiżową nagrodę na Ogólnoukraińskim Konkursie Orkiestr Kameralnych za najlepsze wykonanie utworów W. A. Mozarta, G. Rossiniego, P. Czajkowskiego i M. Skoryka.

Chmielnicki Chamber Orchestra wielokrotnie koncertowała  na najważniejszych estradach  Ukrainy  w tym w Kijowie, Lwowie, Odessie i in. Brała też udział w wielu międzynarodowych festiwalach zagranicznych m.in. w Niemczech, we Włoszech, Francji… Zespół posiada liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe.

 

Taras Martynik


pochodzi ze Lwowa. W wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na klarnecie.  Akademię Muzyczną we Lwowie ukończył w klasie dyrygentury. Jako student  dyrygował orkiestrą  Kameralną oraz orkiestrą Opery i Baletu Filharmonii Lwowskiej we Lwowie. W latach 2001 - 2014 pracował jako dyrygent w Państwowym Teatrze i Operze w Doniecku gdzie odnosił duże sukcesy  (m.in. w operze „Latający Holender” R. Wagnera, i w „Turandot” G. Puccini’ego). Jego największym sukcesem było tournée po największych centrach Izraela gdzie dyrygował baletem „Jezioro łabędzie” P. Czajkowskiego z udziałem Ashod Symphony Orchestra i Baletu Rosyjskiego. Od 2014 roku Taras Martynik jest dyrygentem orkiestry w Filharmonii w Chmielnickiem. Jest również dyrektorem tamtejszej Opery. Jego repertuar jest ogromny: od symfonii największych klasyków po opery, operetki i balet. Specjalizuje się w wykonawstwie oper i muzyki  włoskich mistrzów.


Dołącz do nas na Facebook'u