IX EDYCJA
05.04.2010
poniedziałek, godz. 19.00,
Katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,
ul. Kościelna 1
Koncert Inaugurujący IX Festiwal
Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej
Orkiestra Kameralna Polish Camerata
- Marek Głowacki - dyrygent
- Joanna Węgrzynowicz - sopran
- Arkadiusz Krupa - obój
Program:
Johann Sebastian Bach (1685 - 1750) |
Oster Oratorium BWV 249 Adagio Kantata Vergnügte Ruh, beliebte Seelenust BWV 170 Aria |
Georg Friedrich Händel (1865 - 1759) |
Neun deutsche Arien HWV 202-210 Aria, Meine Seele hört im Sehen HWV 207 |
Arcangelo Corelli (1653 - 1713) |
Concerto Grosso op.6 nr 5 |
Georg Friedrich Händel | Oratorium Joshua HWV 64 Aria, Oh! Had Jubal`s Lyre |
Antonio Vivaldi (1675 - 1741) |
Gloria D-dur RV 589 cz. VI Domine Deus |
Georg Friedrich Händel | Opera Rinaldo Aria, Lascia ch'io pianga |
Franz Schubert (1797 - 1828) |
V Symfonia B-dur D 485 Allegro Andante con moto Menuet Finale |
Galeria zdjęć
06.04.2010
wtorek, godz. 19.00,
Kościół pw. św. A. Boboli, ul. Słowiańska 2/III
Orkiestra Kameralna Sinfonietta Sonora
- Jarosław Wolanin - dyrygent
- Anna Pikulska - organy
Program:
Johann Sebastian Bach (1685 - 1750) |
Preludium i fuga C-dur BWV 547 |
Georg Friedrich Händel (1865 - 1759) |
Koncert organowy g-moll op. 4, nr 3 |
Jan Pieterszoon Sweelinck (1562 - 1621) |
Wariacje nt. Unter der Linden grüne |
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809 - 1847) |
IV Sonata B-dur, op. 65 |
Georg Friedrich Händel |
Koncert organowy F-dur nr 13, HWV 295 Kukułka i słowik |
Galeria zdjęć
07.04.2010
środa, godz. 19.00,
Klub im. J. Kiepury, ul. Będzińska 6
Fryderyk Chopin w 200. rocznicę urodzin
Zbigniew Raubo - fortepian
Program:
Fryderyk Chopin (1810 - 1849) |
Ballada f-moll op. 52 Ballada As-dur op. 47 4 Mazurki op. 41 cis-moll e-moll H-dur As-dur Scherzo E-dur op. 54 Scherzo cis-moll op. 39 Polonez As-dur op. 53 |
Galeria zdjęć
08.04.2010
czwartek, godz. 18.00,
Sosnowieckie Centrum Sztuki –
Zamek Sielecki, ul. Zamkowa 2
Zespół flamenco Por Fiesta
- Jakub Polanowski - śpiew
- Jakub Niedoborek - gitara
- Grzegorz Skiba - gitara
- Agata Teodorczyk - taniec
Program:
Tomatito (ur. 1958) |
Minera |
Vicente Amigo (ur. 1967) |
Taranta |
Paco Serrano (ur. 1964) |
Zapateado |
Manolo Sanlúcar (ur. 1945) |
Sevillanas |
Tradycyjne mel. |
Tientos con tangos |
Galeria zdjęć
10.04.2010
sobota, godz. 19.00,
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny,
ul. Skautów 1
Chór Kameralny Akademii Muzycznej
im. Karola Szymanowskiego z Katowic
- Alicja Holewa – wiolonczela
- Jakub Skowroński – saksofon
- Agata Trzepierczyńska – słowo o muzyce
Czesław Freund - dyrygent
Program:
Wacław z Szamotuł (1526 - 1560) |
Motet Już się zmierzka |
Józef Świder (ur. 1930) |
Modlitwa do Bogurodzicy Miserere |
Romuald Twardowski (ur. 1930) |
Pater noster |
Henryk Jan Botor (ur. 1960) |
Sub Tuum praesidium confugimus Alleluja |
Marcin Gumiela (ur. 1980) |
Pater noster |
Eric Whitacre (ur. 1970) |
Sleep |
Edward Bogusławski (ur. 1940) |
Psalmy Dawida, Ps.28., Prośba |
Leszek Możdżer (ur. 1971) |
Psalmy Dawida, Ps. 128., Szczęśliwy każdy, kto się boi Pana |
Romuald Twardowski |
Liturgia św. Jana Złotoustego, cz. VII, Swiatyj Boże |
Arvo Pärt (ur. 1935) |
Bogorodice Diewo radujsia |
Yevhen Stankovych (ur. 1942) |
Otcze nasz |
John Tavener (ur. 1944) |
Swiatyj Boże |
Galeria zdjęć
11.04.2010
niedziela, godz. 19.00,
Kościół pw. św. Joachima, ul. ks. J. Popiełuszki 46
Koncert Zamykający IX Festiwal
Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej
Gospel Joy
Agnieszka Górska - Tomaszewska - dyrygent
Program:
Brian Fentress (ur. 1981) |
Potężny |
O’landa Draper (ur.1963) |
Lift the Savior up |
Twila Paris (ur. 1958) |
Pan wywyższony |
Małgorzata Sielicka (ur. 1978) |
Święty jest |
Brian Fentress |
Bo wiem, że nie ja |
Małgorzata Sielicka |
Tylko Jezus |
Kuba Kraule (ur. 1982) |
To On |
Edwin Hawkins (ur. 1943) |
Oh Happy Day |
Małgorzata Sielicka |
Amen, błogosławieni są |