Jesteś tutaj:  Start   Poprzednie edycje   IX EDYCJA

IX EDYCJA

05.04.2010

poniedziałek, godz. 19.00,

Katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,
ul. Kościelna 1

Koncert Inaugurujący IX Festiwal
Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

 

Orkiestra Kameralna Polish Camerata

- Marek Głowacki - dyrygent
- Joanna Węgrzynowicz - sopran
- Arkadiusz Krupa - obój

 Orkiestra Kameralna Polish Camerata

Joanna Węgrzynowicz

Arkadiusz Krupa

Program:

Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
Oster Oratorium BWV 249
Adagio

Kantata Vergnügte Ruh, beliebte Seelenust BWV 170
Aria

Georg Friedrich Händel
(1865 - 1759)
Neun deutsche Arien HWV 202-210

Aria, Meine Seele hört im Sehen HWV 207

Arcangelo Corelli
(1653 - 1713)

Concerto Grosso op.6 nr 5
Georg Friedrich Händel Oratorium Joshua HWV 64

Aria, Oh! Had  Jubal`s Lyre

Antonio Vivaldi
(1675 - 1741)
Gloria D-dur RV 589
cz. VI Domine Deus

Georg Friedrich Händel Opera Rinaldo
Aria, Lascia ch'io pianga

Franz Schubert
(1797 - 1828)
V Symfonia B-dur D 485
Allegro
Andante con moto
Menuet
Finale

Galeria zdjęć



06.04.2010

wtorek, godz. 19.00,

Kościół pw. św. A. Boboli, ul. Słowiańska 2/III

Orkiestra Kameralna Sinfonietta Sonora

- Jarosław Wolanin - dyrygent

- Anna Pikulska - organy

Orkiestra Kameralna Sinfonietta Sonora

Jarosław Wolanin

Anna Pikulska


Program:

Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Preludium i fuga C-dur BWV 547
Georg Friedrich Händel
(1865 - 1759)

Koncert organowy g-moll op. 4, nr 3
Adagio
Allegro
Adagio
Allegro

Jan Pieterszoon Sweelinck
(1562 - 1621)

Wariacje nt. Unter der Linden grüne

Felix Mendelssohn Bartholdy
(1809 - 1847)

IV Sonata B-dur, op. 65
Allegro con brio
Andante religioso
Allegretto
Allegro maestoso e vivace

Georg Friedrich Händel

Koncert organowy F-dur nr 13, HWV 295 Kukułka i słowik
Larghetto
Allegro
Larghetto
Allegro

Galeria zdjęć



07.04.2010

środa, godz. 19.00,

Klub im. J. Kiepury, ul. Będzińska 6

Fryderyk Chopin w 200. rocznicę urodzin

 

Zbigniew Raubo - fortepian

Zbigniew Raubo

Program:

Fryderyk Chopin
(1810 - 1849)
Ballada f-moll op. 52

Ballada As-dur op. 47

4 Mazurki op. 41
cis-moll
e-moll
H-dur
As-dur

Scherzo E-dur op. 54

Scherzo cis-moll op. 39

Polonez As-dur op. 53

Galeria zdjęć



08.04.2010

czwartek, godz. 18.00,

Sosnowieckie Centrum Sztuki –
Zamek Sielecki, ul. Zamkowa 2

Zespół flamenco Por Fiesta

- Jakub Polanowski - śpiew
- Jakub Niedoborek - gitara
- Grzegorz Skiba - gitara
- Agata Teodorczyk - taniec

Jakub Polanowski

Jakub Niedoborek

Grzegorz Skiba

Agata Teodorczyk


Program:

Tomatito
(ur. 1958)

Minera

Vicente Amigo
(ur. 1967)

Taranta

Paco Serrano
(ur. 1964)

Zapateado
Manolo Sanlúcar
(ur. 1945)

Sevillanas
Tradycyjne mel.

Tientos con tangos

Rumba

Solea por buleria

Bulerias de Cai

Gritos De Guerra - Arrinconamela (rumba)

Alegrias

Rumba

Galeria zdjęć



10.04.2010

sobota, godz. 19.00,

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny,
ul. Skautów 1

Chór Kameralny Akademii Muzycznej
im. Karola Szymanowskiego z Katowic

- Alicja Holewa – wiolonczela
- Jakub Skowroński – saksofon
- Agata Trzepierczyńska – słowo o muzyce

 

Czesław Freund - dyrygent

Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego z Katowic

Czesław Freund

Program:

Wacław z Szamotuł
(1526 - 1560)


Motet Już się zmierzka

Józef Świder
(ur. 1930)

Modlitwa do Bogurodzicy

Miserere

Romuald Twardowski
(ur. 1930)

Pater noster
Henryk Jan Botor
(ur. 1960)

Sub Tuum praesidium confugimus

Alleluja

Marcin Gumiela
(ur. 1980)

Pater noster

Eric Whitacre
(ur. 1970)

Sleep
Edward Bogusławski
(ur. 1940)

Psalmy Dawida, Ps.28., Prośba
Leszek Możdżer
(ur. 1971)

Psalmy Dawida, Ps. 128., Szczęśliwy każdy, kto się boi Pana
Romuald Twardowski

Liturgia św. Jana Złotoustego, cz. VII, Swiatyj Boże
Arvo Pärt
(ur. 1935)

Bogorodice Diewo radujsia
Yevhen Stankovych
(ur. 1942)

Otcze nasz
John Tavener
(ur. 1944)

Swiatyj Boże

Galeria zdjęć



11.04.2010

niedziela, godz. 19.00,

Kościół  pw. św. Joachima, ul. ks. J. Popiełuszki 46

Koncert Zamykający IX Festiwal
Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej


Gospel Joy

Agnieszka Górska - Tomaszewska
- dyrygent

Gospel Joy

Agnieszka Górska - Tomaszewska

Program:

Brian Fentress
(ur. 1981)

Potężny

O’landa Draper
(ur.1963)

Lift the Savior up

Twila Paris
(ur. 1958)

Pan wywyższony
Małgorzata Sielicka
(ur. 1978)

Święty jest
Brian Fentress

Bo wiem, że nie ja

Małgorzata Sielicka

Tylko Jezus
Kuba Kraule
(ur. 1982)

To On
Edwin Hawkins
(ur. 1943)

Oh Happy Day
Małgorzata Sielicka

Amen, błogosławieni są

Galeria zdjęć



Dołącz do nas na Facebook'u