Jesteś tutaj:  Start   Artysci 2017   Kwartet Fortepianowy OBLIGATO

Kwartet Fortepianowy OBLIGATO

Kwartet Fortepianowy OBLIGATO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grzegorz Wojtasik

 

absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Rolanda Orlika. Laureat Nagrody Specjalnej w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej Wokół Vivaldiego w Krakowie (2009). Uczestnik Kursów muzycznych w Żaganiu, Łańcucie i Katowicach, gdzie kształcił się po okiem wybitnych pedagogów, m. in. Bartosza Bryły, Bartłomieja Nizioła, Arkadiusza Kubicy, Marka Mosia, Michała Grabarczyka, Moniki Urbaniak - Lisik, Andrzeja Gębskiego, Janusza Wawrowskiego. Współpracował z licznymi orkiestrami, m. in. Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Kameralną Orkiestrą AUKSO, Filharmonią Wrocławską, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze. Obecnie jest zatrudniony jako skrzypek w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny oraz jako pedagog w Zespole Szkół Muzycznych im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

 

Katarzyna Baczewska

 

w 2006 roku ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. Z. Jochemczyka. Wraz z kwartetem smyczkowym brała udział w Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. L. van Beethovena w Hradec (2003), i Konkursie Kompozytorskim w Warszawie (2004) gdzie zdobyli wyróżnienie. Na trzecim roku studiów podjęła pracę w Śląskiej Orkiestrze Kameralnej. W latach 2007/2008 prowadziła grupę altówek w portugalskiej Orquestra do Norte. Obecnie jest altowiolistką Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Od 2011 roku prowadzi klasę altówki w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Oprócz koncertów kameralnych i symfonicznych udziela się również na estradzie śląskiej jako solistka i kameralistka. Jej największym sukcesem był koncert rodzinny Galaxy of Polish Stars w nowojorskiej Weill Recital Hall w Carnegie Hall.

 

Joanna Kalaga

 

wiolonczelistka, absolwentka i pedagog Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest założycielką i managerem kwartetu smyczkowego Dell'arte. Ukończyła studia magisterskie w klasie dr hab. Piotra Janosika, studia podyplomowe w zakresie - Zespół Kameralny oraz studia doktoranckie, które zaowocowały wszczęciem przewodu doktorskiego. Brała udział w wielu kursach muzycznych pracując pod okiem takich profesorów jak: Adalbert Skocic, Claus Reichardt, Pierro Massa, Kazimierz Michalik, Roberto Trainini. Współpracuje z Orkiestrą Muzyki Nowej. Obecnie jest także pedagogiem Akademii  Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I.  stopnia w Jaworznie.

 

Piotr Banasik

 

w 2001 ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Roberta Marata. Następnie studiował grę na fortepianie pod kierunkiem Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem - 2006). Swoje umiejętności doskonalił także na kursach mistrzowskich, pod kierunkiem takich pianistów, jak Vera Gornostaeva, Arie Vardi, Alexei Orlovetski, Dang Thai Son, Alexis Weissenberg oraz Krystian Zimerman. Zdobywał nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach i festiwalach krajowych oraz zagranicznych. Ponadto otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego dla Młodych Twórców oraz, wielokrotnie, stypendia Ministra Kultury i Sztuki.

 

Piotr Banasik występuje z koncertami i recitalami w krajowych salach filharmonicznych, w Europie oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Grał z Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus", Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej, Sinfoniettą Cracovią, Forchheimer Kammerorchester, Orkiestrą Symfoniczną Guanajuato, Orchestre National des Pays de La Loire, Paderewski Symphony Orchestra, jak również Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Szymanowskiego, z którą dokonał nagrania III Koncertu fortepianowego c-moll Ludwiga van Beethovena, dyrygując od klawiatury. Uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w 8. Muzycznym Festiwalu Al-Ain w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (2008), gdzie wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej wykonywał Koncert fortepianowy Es-dur KV 482 W. A. Mozarta. Obecnie jest asystentem Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

 


Dołącz do nas na Facebook'u