Jesteś tutaj:  Start   Poprzednie edycje   X EDYCJA

X EDYCJA

08.05.2011

niedziela, godz. 19.00,

kościół pw. św. Joachima, ul. ks. J. Popiełuszki 46

 

Koncert inaugurujący X Festiwal
Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

 

- Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
- Stanisław Dziewior – trąbka
- Julian Gembalski – organy

 

Mirosław Jacek Błaszczyk


Stanisław Dziewior

Julian Gembalski

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Program:

Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Preludium i fuga c - moll BWV 546
Jan Gawlas
(1901 - 1965)
Preludium chorałowe nt. pieśni:
Jezu Chryste, Panie miły

Preludium i fuga nt. chorału:
Nawiedź nas, Duchu Święty op. 13 nr 2

Julian Gembalski
(ur. 1950)

Te Deum laudamus, improwizacja organowa

Johann Nepomuk Hummel
(1778 - 1837)
Koncert Es - dur na trąbkę i orkiestrę
Allegro con spirit
Andante
Rondo, Allegro

Ludwig van Beethoven
(1770 - 1827)

V Symfonia c - moll op. 67

 

Instrument w kościele pw.św. Joachima w Sosnowcu:

 

Organy: ADOLF HOMAN Warszawa 1902 r. op. 70.
Traktura: stożkowo - mechaniczna
Dyspozycja: I Manuał: II Manuał: Pedał:
Pryncypał 8` Pryncypał 8` Pryncypałbas 16`
Bourdon 16` Cor anglais 8` Violonbas 16`
Gemshorn 8` Dulcja 8` Subbas 16`
Gamba 8` Aeolina 8` Oktavbas 8`
Salicional 8` Bourdon 8` Cello 8`
Flet 8` Fugara 4` Puzon 8`
Gedekt 8` Flet 4` Contrabass 32`
Oktawa 4` Mixtura 3ch
Rurflet 4`
Szpicflet 4`
Mixtura 4ch
Połączenia: I/II Man., I Man./Pedał, II Man./Pedał
Zestaw: Tutti, Forte, Piano, Crescendo

Galeria zdjęć



09.05.2011

poniedziałek, godz. 19.00,

Miejski Klub im. J. Kiepury, ul. Będzińska 65

 

Koncert poświęcony pamięci wybitnego
sosnowiczanina
Władysława Szpilmana

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

- Marek Moś – dyrygent

Leszek Możdżer – fortepian

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Marek Moś

Leszek Możdżer

Program:

Leszek Możdzer
(ur. 1971)

Miniatury improwizujące na fortepian i smyczki

Galeria zdjęć



10.05.2011

wtorek, godz. 19.00,

dawny Pałac Dietla, ul. S. Żeromskiego 2A

Kwartet smyczkowy

- Piotr Tarcholik - I skrzypce
- Kinga Tomaszewska - II skrzypce
- Beata Raszewska - altówka
- Natalia Woźniak - wiolonczela

Andrzej Otremba - gitara

Kwartet smyczkowy

Andrzej Otremba

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756 - 1791)

Adagio i Fuga c - moll KV 546
Franz Schubert
(1797 - 1828)

Kwartet g - moll D.173
Maximo Diego Pujol
(ur. 1957)
Suita Buenos Aires
na gitarę i kwartet smyczkowy

Pompeya
Palermo
San Telmo
Microcentro

Galeria zdjęć



11.05.2011

środa, godz. 19.00,

katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kościelna 1

Chór kameralny
Cantores Minores Wratislavienses

- Piotr Karpeta - dyrygent

Cantores Minores Wratislavienses

Piotr Karpeta

Program:

 

Giovanni Pierluigi da Palestrina
(1525 - 1594)

Kyrie z Missa Papae Marcelli

Grzegorz Gerwazy Gorczycki
(1667 - 1734)

Tota pulchra es Maria
Wacław z Szamotuł
(1524 - 1560)

Kryste, dniu naszej światłości
Johannes Nucius
(1556 - 1620)

Salve Regina
Wojciech Kilar
(ur. 1932)

Agnus Dei
Bartłomiej Pękiel
(zm. 1670)

Ave Maria
Jerzy Rudolf, książe legnicki
(1595 - 1653)

Das Lied vor der Auferstehung
Thomas Stoltzer
(ok. 1480-1526)

Te Deum
Orlando di Lasso
(1532 - 1594)

O, la! O che bon eco!
Johannes Brahms
(1833 - 1897)

In stiller Nacht
Franz Schubert
(1797 - 1828)

Lindenbaum
Jan Maklakiewicz
(1899 - 1954)

Kołysanka
Henryk Mikołaj Górecki
(1933 - 2010)

Totus tuus
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Komm, Jesu, komm (2 chóry)

Józef Świder
(ur. 1930)

Cantus gloriosus

Galeria zdjęć



12.05.2011

czwartek, godz. 18.00,

Sosnowieckie Centrum Sztuki –
Zamek Sielecki, ul. Zamkowa 2

Celtic Triangle

w składzie:
- Lindsay Davidson - dudy
- Irena Czubek - Davidson - harfa
- Katarzyna Wiwer - sopran

Celtic Triangle

Program:

Lindsay Davidson (arr.)

Bengullion
Invitation to Dance
Captain Colin Campbell, Kalabakan
Kawai Set

Irena Czubek – Davidson

Katarzyna Wiwer
(arr.)

My Love is Like a Red, Red Rose

Lindsay Davidson (arr.)

Glasgow Police Pipers

Irena Czubek – Davidson

Katarzyna Wiwer
(arr.)


Comin' Thro' The Rye

Lindsay Davidson (arr.)

Abercairney House Suite
Koszalinskie Toothache
Highland Cradle Song
The White Sands of Mersa Matruh

Irena Czubek - Davidson
Katarzyna Wiwer
(arr.)

Ye Banks and Braes

Lindsay Davidson
(arr.)

Jolly Duet
The Leddy o Richmodis
Piano do Sorrento, Paddy's Leather Breeches
Ardgowan's Lament
Eightsome Reels
Anna
Clumsy Fingers

Galeria zdjęć



13.05.2011

piątek, godz. 19.00,

Miejski Klub im. J. Kiepury, ul. Będzińska 6

Skrzypce z polską duszą…

Krzysztof Jakowicz - skrzypce
Robert Morawski - fortepian

Krzysztof Jakowicz

Robert Morawski

Krzysztof Jakowicz w pierwszej części zagrał na sześciu skrzypcach polskich lutników:

  • Konstantego Feliksa Pruszak
  • Janiny Pawlikowskiej
  • Jana Pawlikowskiego
  • Marka Olma
  • Jana Karoń
  • Tadeusza Słodyczka

 

Program:

Henryk Wieniawski
(1835 - 1880)

Romans z koncertu skrzypcowego d - moll op. 22

Fryderyk Chopin
(1810 - 1849)

Mazurek a - moll op. 67 nr 4
(opr. F. Kreisler)
Ignacy Jan Paderewski
(1860 - 1941)
Melodia
(opr. St. Barcewicz)

Parafraza na temat Menueta G - dur op. 14 nr 1

Karol Szymanowski
(1882 - 1937)
Pieśń Roksany z opery Król Roger
(opr. P. Kochański)

Karol Lipiński
(1790 - 1861)

II cz. Koncertu skrzypcowego D - dur
Henryk Wieniawski

Polonez A - dur op. 21
Ignacy Jan Paderewski Sonata a - moll op. 13
Allegro con fantasta
Intermezzo. Andantino
Finale. Allegro molto quasi presto

Camille Saint - Saëns
(1835 - 1921)

Introdukcja i rondo capriccioso a - moll op. 28

Galeria zdjęć



14.05.2011

sobota, godz. 19.00,

Kościół pw. św. A. Boboli,
ul. Słowiańska 2/III

Karol Gołębiowski – organy
(Belgia)

Karol Gołębiowski

Program:

Felix Mendelssohn-Bartholdy
(1809 - 1847)


I Sonata f moll op. 65
Allegro Mederato e Serioso
Adagio - Andante
Recit - Allegro assai Vivace

Johannes Brahms
(1833 - 1897)
Opracowania chorałowe z op. 122
Herzliebster Jesu, was hast du verbrochen
Es ist ein Ros' entsprungen
Herzlich tut mich verlangen
O Gott, du frommer Gott

Felix Borowski
(1872 - 1956)
Prélude
Prière
Marche solennelle

Galeria zdjęć



15.05.2011

niedziela, godz. 19.00,

plac przed UM w Sosnowcu, al. Zwycięstwa 20
Uroczysty Koncert Galowy Zamykający X Festiwal
Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

Orkiestra Symfoniczna
Filharmonii Zabrzańskiej


Sławomir Chrzanowski
– dyrygent
Iwona Socha – sopran
Adam Sobierajski – tenor
Adam Szerszeń – bas
Bogusław Kaczyński – gospodarz gali

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej

Sławomir Chrzanowski

Iwona Socha

Adam Sobierajski

Adam Szerszeń

Bogusław Kaczyński

Program:

Georges Bizet
(1838 - 1875)


Uwertura do opery Carmen

Kuplety Torreadora z opery Carmen

Charles-François Gounod
(1818 - 1893)

Walc Julii z op. Romeo i Julia
Giuseppe Verdi
(1813 - 1901)

La donna e mobile z op. Rigoletto
Charles-François Gounod


Muzyka baletowa z op. Faust, Bachanalia
Giuseppe Verdi


Libiamo z op.Traviata
Franz Lehár
(1870 - 1948)

Wejście Daniły z op. Wesoła wdówka

Kto me usta całuje
z op. Giuditta


Twoim jest serce
z op. Kraina uśmiechu


Usta milczą
z op. Wesoła wdówka

Johann Strauss
(1825 - 1899)
Szybka polka Grzmoty i błyskawice

Taki pan jak pan
z op. Zemsta nietoperza


Wielka sława to żart
z op. Baron cygański

Bert Kaempfert
(1923 - 1980)

Strangers in the Night
Robert Stolz
(1880 - 1975)

Ninon, Brunetki

Andrew Lloyd Webber

(ur. 1948)

All I ask of you

Leroy Anderson
(1908 - 1975)

Belle of the Ball

Andrew Lloyd Webber

Amigos para siempre

Galeria zdjęć



Dołącz do nas na Facebook'u