Jesteś tutaj:  Start   Poprzednie edycje   VII EDYCJA

VII EDYCJA

13.04.2008

niedziela, godz. 19.00,

Katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,
ul. Kościelna 1

Koncert Inaugurujący VII Festiwal
Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

 

Chór Filharmonii Śląskiej

- Waldemar Sutryk – dyrygent

Chór Filharmonii Śląskiej

Waldemar Sutryk


Program:

Anonim
(II poł. XIII w.)

Bogurodzica

Mikołaj Gomółka
(ok. 1535 – 1591)

Psalm 81: Radujcie się

Mikołaj Zieleński
(ok. XVII w.)
Psalm: Viderunt omnes fines terræ

Magna est gloria Eius
Wacław z Szamotuł
(ok. 1526 – ok. 1560)

Już się zmierzka
Jan Campanus Vodnianski
(1572 – 1622)

Rorando cæli
Alessandro Scarlatti
(1660 – 1725)

Exsultate Deo
Dimitrij Bortniański
(1751 – 1825)

Iýe Cheruwimy
Fiodor Dubiański
(1760 – 1796)

Otcze nasz
Anton Bruckner
(1824 – 1896)

Ave Maria
Franz Xaver Biebl
(1906 – 2001)

Ave Maria
Wojciech Kilar
(ur. 1932)

Agnus Dei
Marek Jasiński
(ur. 1949)

Psalm 100
Henryk Mikołaj Górecki
(ur. 1933)

Amen

14.04.2008

poniedziałek, godz. 17.00,

Sosnowieckie Centrum Sztuki –
Zamek Sielecki, ul. Zamkowa 2

Alicja Lizer-Molitorys – flet
Aleksandra Batog – altówka
Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa

Alicja Lizer-Molitorys

Aleksandra Batog

Agnieszka Kaczmarek-Bialic


Program:

Gabriel Faure
(1845 – 1924)

Sicilienne op.78

Aleksandr Szymko
(ur. 1977)

Księga tajemnic nocy

Jacques Ibert
(1890 – 1962)

Fantazja na harfę solo
Maurice Ravel
(1875 – 1937)

Pawana
Claude Debussy
(1862 – 1918)
Sonata na flet, altówkę i harfę
Pastorale
Interlude
Final
Erik Satie
(1866 – 1925)

3eme Gymnopedie
Agnieszka Kaczmarek-Bialic
(ur. 1973)

Dwie melodie ludowe: Pastereczka, Łapcie ją
(w opracowaniu na flet, altówkę i harfę)


15.04.2008

wtorek, godz. 18.30,

kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, ul. Skautów 1

Chór Synagogi pod Białym Bocianem

- Magdalena Dynowska – sopran
- Urszula Czupryńska – mezzosopran
- Piotr Bunzler – tenor
- Agnieszka Ostapowicz – skrzypce
- Piotr Rojek – organy

- Stanisław Michał Rybarczyk – dyrygent

Chór Synagogi pod Białym Bocianem

Stanisław Michał Rybarczyk


Program:
Śpiewy synagog Jerozolimy, Nowego Jorku, Wiednia, Berlina i Wrocławia

Louis Lewandowski
(1821 – 1890)
Enosch, K’chozir Jomow (Ps. 103 i 105)


Meir Finkelstein
(ur. 1951)


L’dor Vador

Max Janowski
(1912 – 1991)

Tsedek, Tsedek Tirdof

Tomasz Kulikowski
(ur. 1957)

Ose Szalom Bimromaw

Yaacov Talmud

Yismechu (Chassidic), arr. Joseph Malovany
Ralph Schlossberg

Schechechejanu
Tomasz Kulikowski

Weahawta Et Adonaj
Meyer Machtenberg
(ur. 1974)

Schechechejanu
Salomon Sulzer
(1804 – 1890)

Adonaj, Adonaj
Joseph Rosenblatt
(1882 – 1933)

End Kadish
Louis Lewandowski

Halleluja (ps. 150)
Abraham Ellstein
(1907 – 1963)

Awijnu Malkejnu
Max Janowski

Az Moshiach Vet Kumen

18.04.2008

piątek, godz. 19.00,

Klub im. J. Kiepury, ul. Będzińska 6

Recital Mistrzowski

 

Patrycja Piekutowska – skrzypce
Beata Bilińska – fortepian

Patrycja Piekutowska

Beata Bilińska

Program:

Krzysztof Penderecki
(ur. 1933)
I Sonata na skrzypce i fortepian
Allegro
Andante
Allegro vivace

Ernest Bloch
(1880 – 1959)
Baal Sthem
II cz. Nigun

Grażyna Bacewicz
(1909 – 1969)

IV Sonata na skrzypce i fortepian
Moderato
Andante ma non troppo
Scherzo. Molto vivo
Finale. Con spasione

Astor Piazzola
(1921 – 1992)

Adios nonino
Henryk Wieniawski
(1835 – 1880)

Legenda op. 17
Karol Szymanowski
(1882 – 1937)

Sonata d - moll op. 9 na skrzypce i fortepian
Allegro moderato
Andantino tranquillo e dolce
Finale. Allegro molto, quasi presto


19.04.2008

sobota, godz. 19.00,

Kościół pw. św. A. Boboli, ul. Słowiańska 2/III

Pawel Gusnar – saksofon sopranowy, altowy
Jan Bokszczanin – organy

Pawel Gusnar

Jan Bokszczanin


Program:

Jan Sebastian Bach
(1685 – 1750)

Toccata i Fuga d-moll BWV 565
Eugène Joseph Bozza
(1905 – 1991)

Aria na saksofon altowy i organy

Marian Sawa
(1937 – 2005)

Fantazja Koncertująca na saksofon altowy i organy
Karol Szymanowski
(1882 – 1937)

Etiuda b-moll na organy solo
Astor Piazzola
(1921 – 1992)

Tanti Anni Prima na saksofon sopranowy i organy
Krzysztof Komeda
(1931 – 1969)

Kattorna, Moja Ballada
oprac. na saksofon sopranowy i organy
Aleksander Tansman
(1897 – 1986)
Deux Pieces Hebraiques – Invention, Berceuse Juive
na organy solo

Sonatina, oprac. na saksofon altowy i organy


20.04.2008

niedziela, godz. 19.00,

Kościół  pw. św. Joachima, ul. ks. J. Popiełuszki 46

Koncert Zamykający VII Festiwal
Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

 

Orkiestra Kameralna Camerata Impuls

- Aleksandra Stokłosa – sopran
- Małgorzata Kaniowska – dyrygent

Orkiestra Kameralna Camerata Impuls

Aleksandra Stokłosa

Małgorzata Kaniowska


Program:

Georg Philip Telemann
(1681 – 1767)


Suita G-dur na smyczki i basso continuo

Feliks Mendelssohn-Bartholdy
(1809 – 1847)

Salve Regina na sopran i orkiestrę smyczkową

Fryderyk Wielki
(1712 – 1786)

Sinfonia nr 1 in A na smyczki i basso continuo
Georg Friedrich Händel
(1685 – 1759)

Oratorium Messiah HWV 56
arie sopranowe, How beautiful, Rejoice
Fryderyk Wielki

Sinfonia nr 4 in G na smyczki i basso continuo
César Franck
(1822 – 1890)

Panis Angelicus

Dołącz do nas na Facebook'u