Jesteś tutaj:  Start   Poprzednie edycje   XIII EDYCJA

XIII EDYCJA

.

Sala Koncertowa, ul. Wawel 2

bilety: 15 zł.

 

Koncert inaugurujący XIII Międzynarodowy Festiwal...


AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

 

Marek Moś - dyrygent

Antoni Ingielewicz - skrzypce

 


Program:

Wolfgang Amadeusz Mozart

(1756 - 1791)

 

 

 

 

Wolfgang Amadeusz Mozart

 

 

 

 

Wojciech Kilar

(1932 - 2013)

 

 

 

 

Andrzej Panufnik

(1914 - 1991)

 

 

 

 

 

 

Wolfgang Amadeusz Mozart

 

 

 


Serenada Eine Kleine Nachtmusic KV 525 (Allegro)

Romanca (Andante)

Menuet (Allegretto)

Rondo (Allegro)


 

Koncert Skrzypcowy G-dur KV 216 (Allegro)

Rondeau (Allegro)

 

 

 

Orawa

 

 

 

 

 

Suita staropolska

Cenar

I Przegrywka

Wyrwany

II Przegrywka

Hajduk

 

 

Symfonia A-dur KV 201

Allegro Moderato

Andante

Menuetto.Allegretto

Allegro con spirito

 

 

 


Galeria zdjęć



Sala Koncertowa, ul. Wawel 2

bilety: 10 zł.


Recital fortepianowy

Hubert Salwarowski (Katowice)

 

Program:

Johannes Brahms

(1833 - 1897)

 

 

 

 

 

Siergiej Prokofiew

(1891 – 1953)

 

 

 

 

 

 

 

III Sonata fortepianowa f - moll op. 5

Allegro maestoso

Andante espressivo

Scherzo. Allegro energico

Intermezzo. Andante molto

Finale. Allegro moderato ma rubato

 

VI Sonata fortepianowa A - dur op. 82

Allegro moderato

Allegretto

Tempo di valzer lentissimo

Vivace

Galeria zdjęć



Miejski Klub im. J. Kiepury w Sosnowcu,

Energetyczne Centrum Kultury

ul. Będzińska 65

bilety: 10 zł.

 

Royal String Quartet (Warszawa)

& Klaudiusz Baran - akordeon, bandoneon

 

Izabela Szałej - Zimak -- I skrzypce

Elwira Przybyłowska - II skrzypce

Marek Czech  - altówka

Michał Pepol  - wiolonczela

 


Program:

 

Antonin Dvorak

(1841 - 1904)

 

 

 

Wolfgang Amadeusz Mozart

(1756 - 1791)

 

 

 

Astor Piazzolla

 

 

 

 

 

 

Bagatellen


 

 

 

Adagio i Rondo c - moll KV 616

 

 

 

 

Five Tango Sensations

AdiosNonino

Oblivion

Libertango

Galeria zdjęć



Kościół pw. św. A.Boboli

ul. Słowiańska 2/III

wstęp wolny

 

Schola Gregoriana Pragensis (Praga  - Czechy)

 

David Eben (kierownictwo muzyczne), Hasan El-Dunia,

Tomáš Lajtkep, Marek Šulc, Martin Prokeš,

Stanislav Předota, Ondřej Maňour, Michal Medek

 

Norbert Czaj, Sara Dusza, Patrycja Góra – recytacja

 

Program:

 

Piotr Wilhelmi z Grudziądza

(1392 - ok.1480)

Maiestas Dei, polifonia średniowieczna

 

Majestat Boży:

motet Venivere(Pneuma, Paraclito, Dator)

Kyrie Fonsbonitatis

Gloria in excelsisDeo(chorał)

pieśń Bohu svému, Králinebeskému


Boże Narodzenie:

Introit Puer natus est (chorał)

 

 

Anonim

(XV w.)

pieśń Nobis est natus hodie

 

 

Piotr Wilhelmi z Grudziądza

motet Pán Ježíšnarozený (Třikrálové, Zdávnaprorokom)

Lekcja Factum est cum baptizaretur (chorał)

pieśń Preconiae troclyta

 

Maryja – Królowa i Wspomożycielka:

Antyfona Nigra sum (chorał)

pieśń Presidiorum erogatrix

pieśń Prelustrielucencia

Trakt Laustibi Christe filio (chorał)

pieśń Plaudeeuge Theotocos

 

Guillaume Dufay

(1397-1474)

Święci przed Bożym majestatem:

hymn Urbsbeata Jerusalem (chorał)

 

Piotr z Grudziądza

Św. Dorota:

Antyfona Nil territasupplicio (chorał)

pieśń Prefulcitam expolitam

 

Św. Marcin:

pieśń Presuliseminenciam

Sekwencja Sacerdotem Christi Martinum(chorał)

kanon Presulemephebeatum

 

 

* RECYTACJE

 

Jan Paweł II                           Z Medytacji nad Księgą Rodzaju:

(1920 - 2005)                         - Prasakramentni

- Bóg Przymierza

Z wybory wierszy:

- Bojaźń, która leży u początku

Galeria zdjęć



Kościół pw. św. Joachima, ul. ks. J. Popiełuszki 46

wstęp wolny

 

Orkiestra Kameralna Polish Camerata (Łódź)

Zespół Wokalny all' Antico

 

Marek Głowacki - dyrygent, basso continuo

Marta Boberska - sospran

Urszula Kryger - mezzosopran

Sylwester Smulczyński - tenor

Czesław Gałka - bas

 

Program:

Johann Sebastian Bach

(1685 - 1750)

Wielka Msza h-moll BWV 232

Kyrie

Gloria

Credo

Sanctus

Benedictus
Agnus Dei

Galeria zdjęć



Dołącz do nas na Facebook'u