Jesteś tutaj:  Start   Poprzednie edycje   XV EDYCJA

XV EDYCJA

kościół pw. św. Joachima, ul. ks. J. Popiełuszki 46

Wstęp wolny

 

Koncert inaugurujący XV Międzynarodowy Festiwal

Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej


Zespół Młodych Wirtuozów

Państwowej Orkiestry Instrumentów

Narodowych im. Osipowa (Moskwa)

 

Daria Rubcowa - sopran

 

Roman Sandler - flet

Andriej Cełkowski - obój

Danił Stadniuk - akordeon

Irina Kołosowa, Julia Niewierowa,

Jekaterina Moczałowa - domry

Konstantin Zacharato, Władimir Korżew - bałałajki

Siergiej Szamow - instrumenty perkusyjne

 


 


wstęp wolny

 

Program:

Wasylyj Andriejew        
(1861 - 1918)

 

 

Alfred Schnittke        
(1934 - 1998

 

 

 

 

 

Antonio Vivaldi       
(1678 - 1741)

 

 

 

Piotr Czajkowski         
(1840 - 1893)             

 

 

Bela Bartok           
(1881-1945)

 

Wiera Gorodowska       
(1919 -1999)

 

Siergiej Rachmaninow        
(1873 -1943)

 

 

Gieorgij Swiridow        
(1915 -1998)

 

 

melodia ludowa

 

 

Wiktor Gridin               
(1943 -1997)

 

Siergiej Prokofiew       
(1891 -1953)

- Uroczysty Polonez
- Mazurek

 

 

- Suita w dawnym stylu
Pastorale
Balet
Menuet
Fuga
Pantomima

 

- koncert a-moll  na flet, 
II  cz. Largetto
III cz. Allegro

 

 

- Taniec rosyjski z baletu
Jezioro łabędzie

 

 

- Tańce rumuńskie

 

 

- Rosyjski walc

 

 

- Bielilicy, rumianicywy  moi
oprc. rosyjskiej pieśni ludowej

- Taniec Cyganek

 

- Trojka
muzyczna ilustracja do powieści

A. Puszkina  Zamieć

 

- Skowronek
mołdawska melodia ludowa

 

- Jechał Kozak za Dunaj
fantazja nt. pieśni ludowej

 

- Katarzyna
oprc. rosyjskiej pieśni ludowej  
- Oj, wiem, że  mam grzech

oprc. ukraińskiej pieśni ludowej

 

 


Galeria zdjęć



kościół pw. św. A. Boboli, ul. Słowiańska 2/III

Wstęp wolny

 

 

Chór Kameralny Teatru Muzycznego

w Kaliningradzie

 

Konstantin Biełonogow - dyrygent

 




wstęp wolny


Program:

 

Dmitrij Bortnianski        
(1751 - 1825)

 

Piotr Czajkowski

(1840 - 1893)

 

 

 

 

 

 

 

 

Wasilij Kalinnikow                        
(1866 -1901)

 

Siergiej  Taniejew                      
(1856 - 1915)

 

 

Gieorgij Swiridow             
(1915 -1998)

 

 

 

 

 

 

Jurij Falik                
(1936 - 2009)

 

 

Wiaczesław Owczynnikow   
(ur. 1936)

 

 

 

 

 

 

 

- Panie, mocą Twoją weseli się król 
Psalm 20.

 

- części z Liturgii św. Jana
Chryzostoma op. 41
VI cz. Pieśń Cherubinów  
VII cz. Miłosierdzie pokoju           
X cz. Tobie śpiewamy  
XI cz. Godne jest
XIII cz. Ojcze nasz                   
XIV cz. Chwalcie Pana z niebios 
XV cz. Błogosławiony, którego wybrałeś

 

- Elegia   
- Młodzieniec

 

- Pieśni z op. 27  
nr 2 Wieczór
nr 4 Popatrz jaka mgła

 

- Z cyklu Wianek Puszkinowski
Zimowy poranek
Mary
Natasza 
- Narodzenie inne i obce naszemu

widząc
- Romans

 

- Dojrzewa borówka

 

 

 

- Tam nieba rozświecony skraj  
- Jasnogórska Pani

Galeria zdjęć



Miejski Klub im. J. Kiepury

Energetyczne Centrum Kultury,

ul. Będzińska 65

bilety: 10,00 zł.

 

Julia Daramy - Williams - sopran

Maciej Granat - fortepian

 


bilety: 10,00 zł

 

Program:

Dymitr Kabalewski         
(1904  - 1987)

 

 

Sergiusz Rachmaninow    
(1873  - 1943)                

 

 

 

 

Nikołaj Miaskowski       
(1881 -1 950)                 

 

 

 

 

 

Modest Musorgski        
(1839 - 1881)

 

 


 

 

- Druga sonata fortepianowa op.45


 

- Pieśni:
Sen op. 8 nr 5
Na śmierć czyżyka op. 21 nr 8
Czekam na Ciebie op. 14 nr 1

 

 

- Wspomnienia op.29
nr 1 Melodia
nr 2 Żart
nr 4 Wspomnienie

 

 

 

- Pieśni i tańce śmierci
I Kołysanka
II Serenada
III Trepak
IV Wódz

 

 

 



 

Bilet w cenie 10,00 zł.

do nabycia w

kasie Energetycznego Centrum Kultury ul. Będzińska 65 od 14:00 - 20:00

kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA ul. Warszawska 2 od 15:00 - 20:00

oraz na stronie www.kiepura.pl

Galeria zdjęć



Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2

bilety: 15,00zł.

 

Zespół Bandurzystów Lwowskiej Narodowej

Akademii Muzycznej im. M. Łysenki (Lwów)

 

Taras Lazurkiewicz - dyrygent


Andrzej Jackiw - solista, multiinstrumentalista

Kwitosława Sozanska, Wiktoria Jakymowicz,

Wiktoria Gamar, Julia Kogut, Julia Bojko,

Margareta Storonianska - śpiew, bandura

 


bilety: 15,00zł


Program:

 

Oksana Gerasymenko       
(ur. 1967)             
- Niebiesko Złota Ukraina
sł. Marija Czumarna

 

 

Franz Engelhardt

(1861 - 1924)

- Dajte mi sladakpjev

(Zaśpiewajcie mi słodką piosenkę)

 

 

Ottorino Respighi        
(1879 -1936)              

- Suita Ptaki
fragment

 

 

Wojciech Kilar          
(1932 -1913)              

- Dziewiąte wrota
wokaliza z filmu R. Polańskiego

 

 

Gustav Theodore Holst         
(1874 – 1934)

 

 

Iwan Kowtun              
(ur. 1951)                    

 

Taras Lazurkiewicz       
(ur. 1971)

 

 

Wacław Trojan

 

 

Jacques Offenbach       
(1819 -1880)

 

 

Astor Piazzolla            
(1921 - 1992)

 

 

 

Stanisław Moniuszko         
(1819 - 1872)               

 

 

Włodzimierz Pawlikowskij    

 

 

 

Ludwig Minkus            
(1826  - 1917)

 

 

Jan Sebastian Bach       
(1685  - 1750)

 

 

George Garvarentz           
(1932  - 1993)

 

 

Oksana Gerasymenko        
(ur. 1967)

 

 

Anatol Kos - Anatolskij       
(1909 - 1983)

 

 

Johann Strauss            
(1825 - 1899)

 

 

Maksym Berezowski       
(1745 - 1777)

 

 

D. Gubiak

 

 

Wasyl  Popadiuk          
(ur. 1966)

 

 

Anatol Chiriac             
(ur. 1947)

 

 

melodia ludowa

- Ostinato 

 

 

- Czekając na wiosnę 
sł. Taras Szewczenko

 

- Wspomnienie

 

 

 

- Dwa  riczerkary

 

 

- Barkarola z Opowieści Hoffmanna

 

 

 

- Oblivion

 

 

 

 

- Dalibógże

sł. J. Massalski

 

 

- Cud
sł.  Zoja Rużyn

 

 

- fragment z baletu Don Kichot

 

 

 

- Toccata d-moll  BWV 565

 

 

 

- Ave Maria

sł. Charles Aznavour

 

 

- Spowiedź

Melodia błękitnego nieba

 

 

- Kiedy zasnęły Błękitne Góry

 

 

 

- Polka pizzicato

 

 

 

- Sonata C - dur  I cz.

 

 

 

- Co to?

 

 

- Kołomyjki

 

 

 

- Silwia

 

 

 

- Hej, Sokoły!

sł. Tomasz Padura

 

Bilet w cenie 15,00 zł.

do nabycia w

kasie Energetycznego Centrum Kultury ul. Będzińska 65 od 14:00 - 20:00

kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA ul. Warszawska 2 od 15:00 - 20:00

oraz na stronie www.kiepura.pl

Galeria zdjęć



Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych

im. J. Kiepury

ul. Wawel 2

bilety: 15,00zł.

 

Koncert zamykający XV Międzynarodowy Festiwal

Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej

 

Orkiestra Kameralna

POLISH CAMERATA (Łódź)

 

Marek Głowacki - dyrygent

Kuba Jakowicz - skrzypce

 


bilety: 15,00zł

 

Program:

Piotr Iljicz Czajkowski

(1840 – 1893)

- Serenada na orkiestrę smyczkową
C - dur, op. 48
1. Pezzo in forma di sonatin a,Andante non troppo

- Allegro moderato
2. Valse, Moderato - Tempo di  valse
3. Élégie, Larghetto elegiac
4. Finale, Andante - Allegro con  spirito

 

- Koncert skrzypcowy D-dur, op. 35
1. Allegro moderato
2. Canzonetta - Andant
3. Finale - Allegro vivacissimo

 

Bilet w cenie 15,00 zł.

do nabycia w

kasie Energetycznego Centrum Kultury ul. Będzińska 65 od 14:00 - 20:00

kasie Sali Widowiskowo - Koncertowej MUZA ul. Warszawska 2 od 15:00 - 20:00

oraz na stronie www.kiepura.pl

Galeria zdjęć



Dołącz do nas na Facebook'u